Nasze przewagi

• Zajęcia dla dziewczynek od 4. do 12. roku życia
  • Szkolenie wg systemu FC Barcelony
  • Zajęcia w małych 14-osobowych grupach
  • Treningi w dogodnym godzinach i lokalizacjach
  • Wykwalifikowana kadra trenerska
  • Obozy sportowe FCBEscola Camp
  • Ubezpieczenie i opieka medyczna
  • Profesjonalny sprzęt treningowy firmy NIKE

FCB Escola Varsovia jak co roku zorganizowała szereg obozów szkoleniowych, na których zawodnicy z kategorii wiekowej 6-16 lat mogli rozwijać swoje umiejętności. W celu zapewnienia możliwości wyboru w zależności od potrzeb, dzieci mogły uczestniczyć w obozach wyjazdowych w Gorlicach oraz stacjonarnych odbywających się w naszej bazie treningowej przy ul Fleminga 2. Zespoły Escola Varsovia odbyły zgrupowania w Olecku.

Obozy stacjonarne prowadzone były przez trenerów oficjalnej szkoły FCB w Warszawie. Program obozów skierowany był głównie na rozwijaniu elementów technicznych i taktycznych według systemu FC Barcelony i obejmował 10 sesji treningowych, na których kształtowane były takie umiejętności jak: podanie i przyjęcie piłki, prowadzenie piłki, drybling oraz odzwierciedlenie tych umiejętności w taktyce gry. Oprócz treningów piłkarskich wszyscy uczestnicy obozów brali udział w zajęciach rekreacyjnych na basenie i lodowisku. Zrealizowane zostały również pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lekcje z tenisa ziemnego oraz badmintona. Dzieci miały zorganizowaną wycieczkę do kina. Każdego dnia odbywały się zajęcia z języka angielskiego. W ostatni weekend ferii uczestnicy obozów stacjonarnych rywalizowali na turnieju piłkarskim zorganizowanym wyłącznie dla nich, na którym panowała wspaniała atmosfera przebiegająca w duchu fair play.

Młodzi piłkarze, którzy uczestniczyli w obozie wyjazdowym w Gorlicach realizowali program szkoleniowy FCB. Oprócz zajęć praktycznych mieli również zajęcia teoretyczne z zakresu taktyki. Dzięki dostępności sali multimedialnej czas podczas tych sesji teoretycznych mijał miło i przyjemnie. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktywne. Uczestnicy obozu zrealizowali dodatkowo bogaty program rekreacyjny i edukacyjny, jak również zwiedzili gorlickie muzeum

Ogromne doświadczenie i wiedza kadry trenerów FCB Escola Varsovia gwarantowała wysoki poziom szkolenia piłkarskiego zapewniając również świetną opiekę wychowawczą. Zadowoleni chłopcy po zajęciach w okresie ferii w pełni sił wracają do grup treningowych w swoich drużynach wnosząc nabyte nowe umiejętności oraz przekazane im ważne wskazówki i rady w doskonaleniu technik piłkarskich.